Warsaw River Race 15.10.2022

W dniu 15.10.2022 na Kanale Żerańskim odbyła się kolejna edycja regat Warsaw River Race.
W zawodach wystartowały biegi czwórek, ósemek oraz odbył się wyścig smoczych łodzi.
Wioślarze rywalizowali w kategorii masters w osadach żeńskich, męskich i mieszanych oraz w kategorii ósemek licealnych. Pierwsze miejsce w regatach wywalczyła osada XIV LO im. Stanisława Staszica pod kierunkiem Pani Trener Maryli Gnojek. Na drugim miejscu stawiła się na mecie osada VIII LO im. Władysława IV wygrywając nieznacznie z Osadą mieszaną reprezentującą licea: XXVI LO im. Juliana Tuwima, XVIII LO im. Jana Zamoyskiego, CLV Dwujęzyczne Liceum im. Bohaterek Powstania Warszawskiego, CLVI LO „Przy Łazienkach Królewskich”, XIX LO im. Powstańców Warszawy, XXX LO im. M. Kopernika oraz XXVII LO im. Tadeusza Czackiego. Trenerem obu osad jest Pani Agata Loranc. Wszystkie licea na co dzień trenują w MOS nr 2. Reprezentują naszą placówkę oraz swoje szkoły promując wioślarstwo, swoje licea i MOS nr 2 na terenie Warszawy oraz w środowisku lokalnym.

Organizatorzy przygotowali też atrakcje dla kibiców, rodziców i dzieci nie biorących udziału w regatach
a chcących spróbować swoich sił na ergometrze wioślarskim. Zabawa polegała na wspólnym przepłynięciu dystansu w czasie 1 minuty na ergometrze. Wzięliśmy więc udział oprócz regat na ósemkach w wirtualnym wyścigu do Gdańska rzeką Wisłą na ergometrach.
Tak o zawodach opowiada główny organizator Pan Rafał Jachimiak wiceprezes AZS AWF Warszawa: „Chcemy promować piękny sport jakim jest wioślarstwo. W Warszawie dyscyplina ta ma bogate tradycje, a przypominamy sobie o niej raz na cztery lata podczas Igrzysk Olimpijskich. Zdajemy sobie sprawę, że żaden sport nie będzie się rozwijał bez dzieci chcących go uprawiać oraz wsparcia rodziców i klubów. Dlatego w tym roku oprócz zawodów proponujemy atrakcje dla rodzin, żeby pokazać im, czym jest wioślarstwo i jak wyglądają regaty”.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerom gratulujemy sportowej postawy i życzymy jeszcze wielu sukcesów.

Rekrutacja

Pod adresem: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do placówek wychowania pozaszkolnego.

Skontaktuj się z nami
Skip to content