Puchar Polski Centralnej im. Wiesława Kopra

W dniach 29.04.2022 – 02.05.2022 w Filii MOS nr 2 w Zegrzu Południowym odbył się Puchar Polski Centralnej 2022 im. trenera Wiesława Kopra. To już szósta edycja regat ku czci wybitnego szkoleniowca, wieloletniego pracownika i dyrektora MOS nr 2, jakim był trener Wiesław Koper.

Organizatorem zawodów jest dyrektor Sławomir Kalinowski oraz trener Lew Cezary Gołda. Ogromne zaangażowanie trenera Gołdy nie jest przypadkowe, bowiem jest on wieloletnim znakomitym zawodnikiem MOS nr 2 i wychowankiem Ś.P. trenera Wiesława Kopra.
Pan Lew Gołda na swojej stronie na Facebooku napisał o swoim byłym szkoleniowcu i o regatach: „Ogrom poświęcenia trenera dla polskiego żeglarstwa i polskich zawodników był i jest bezcenny.
Trener był zawsze dostępny dla zawodników i poświęcił im całe swoje życie. Także nasze regaty są w stu procentach dla zawodników. Oprócz wysokiego poziomu rywalizacji na wodzie dokładamy wszelkich starań żeby należycie wyróżnić zawodników poświęcając ogromną część wpisowego na nagrody, wyróżnienia oraz dodatkowe atrakcje na brzegu, których trener był ogromnym fanem. Nasze wartości nie są doceniane tylko przez środowisko naszej placówki, ale również przez instytucje takie jak Polski Komitet Olimpijski oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. Obie te instytucje objęły nasze regaty patronatem honorowym. To dla Nas ogromne wyróżnienie. Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego, MKS „Dwójka”, MKS Dwójka Laser Team, MOS2 Warszawa, Laser Team Poland oraz Polski Związek Żeglarski
W zawodach wzięło udział 45 łodzi klasy 420 i aż 217 łodzi klasy Laser z całej Polski. MOS nr 2 gościł
w swoich progach kluby z Krakowa, Chojnic, Gdyni, Gdańska, Wrocławia, Białegostoku, Rybnika, Szczecina, Rzeszowa i Poznania. W sumie w regatach uczestniczyło 350 osób. Ogromne przedsięwzięcie przeprowadzono z rozmachem, godnym największych imprez sportowych i zakończyło się niebywałym sukcesem. MOS nr 2 w klasie Laser reprezentowało aż 15 osad pod kierunkiem trenera Lwa Gołdy, z czego znakomite drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Alicja Spruch oraz Filip Olszewski. Klasę 420 reprezentowało 6 osad pod kierownictwem trenera Jakuba Antoniaka. Najlepszą siódmą lokatę w swojej kategorii wywalczyły dziewczęta: Patrycja Kurpiewska i Zofia Kucharska.
Gratulujemy zwycięzcom oraz trenerom i organizatorom tego wspaniałego wydarzenia.


Rekrutacja

Pod adresem: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do placówek wychowania pozaszkolnego.

Skontaktuj się z nami
Skip to content