Mistrzostwa Europy Juniorów w klasie 470 i 420.

W dniach 19.07.2022 – 26.07.2022 w Vilamoura w Portugalii odbyły się Mistrzostwa Europy w żeglarstwie w klasie 470 i klasie 420. Wspaniale zaprezentowała się wychowanka Trenera Jakuba Antoniaka
a w przeszłości Trenera Jacka Hatta, Zofia Korsak startując w załodze z Franciszkiem Borysem. Polska załoga okazała się najlepsza w klasie 470 w kategorii U21. Natomiast druga polska załoga, Kacper Paszek z Oliwią Laskowską ukończyli rywalizację z brązem w kategorii OPEN!
Podczas sześciodniowych Mistrzostw Europy Juniorów w klasie 420 i w klasie 470, komisji sędziowskiej udało się przeprowadzić 9 wyścigów. Początek zawodów był bardzo trudny, ponieważ żeglarze czekali na wyścigi do godzin popołudniowych przy 40-stopniowym upale. Przez ostatnie dwa dni regat, siła wiatru dochodziła do 20 węzłów, co pozwoliło na przeprowadzenie zaciętych wyścigów.

Zosia Korsak relacjonuje przebieg regat słowami: „Po sześciu dniach ścigania wygrywamy Mistrzostwa Europy U21 w klasie 470! Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się zwyciężyć, bo warunki nie były łatwe. Dwa dni bez ścigania, raz mało, raz dużo wiatru. Zdecydowanie konkurencja przez ostatni rok nie spała, a my walczyliśmy na równi”.
Polskie załogi zaprezentowały się wyśmienicie. Polska reprezentacja była trenowana i prowadzona przez naszego znakomitego szkoleniowca Trenera Jakuba Antoniaka. Rozpiera nas duma! Gratulujemy i czekamy na dobre wieści z nad Balatonu gdzie rozgrywane będą Mistrzostwa Świata.

Wyniki: https://bit.ly/420-470JrEuropean-Results

Rekrutacja

Pod adresem: warszawa-pozaszkolne.pzo.edu.pl zostanie uruchomiony elektroniczny system rekrutacji do placówek wychowania pozaszkolnego.

Skontaktuj się z nami
Skip to content