Head Warsaw – International Rowing Regatta

Dnia 11 czerwca 2022 r odbyła się kolejna edycja regat Head Warsaw 2022.
Wyścig ósemek na dystansie 4 kilometrów pomiędzy mostami: Siekierkowskim i Trasą Łazienkowską, jak co roku ściągnął na rzekę Wisłę wioślarzy z całej Polski oraz z Ukrainy, Niemiec i Węgier.
Naszą placówkę reprezentowało aż 7 osad startujących w czterech kategoriach.
Osada juniorek pod opieką Trenera Andrzeja Durjasza reprezentując klub MKS 2 Warszawa, uzyskała rezultat 12:28,61. Osada męska MKS 2, pod opieką trenera Macieja Zielińskiego przybyła na metę z czasem 11:42,50.
W kategorii Liceów zwyciężyła osada X LO z Wrocławia, drugie miejsce zajęli zawodnicy reprezentujący XIV LO im. Stanisława Staszica (trener Maria Gnojek), trzecie miejsce zajęli uczniowie VIII LO im. Króla Władysława IV (trener Agata Loranc). Na czwartym miejscu dotarła na linię mety reprezentacja XXXIII Dwujęzycznego LO im. Mikołaja Kopernika (trener Michał Babicz).
Na szczególną uwagę zasługuje fakt udanego startu dwóch naszych początkujących osad – jednej żeńskiej i jednej męskiej, pod nazwą Warszawskie Licea Mieszane.
Wszyscy wioślarze stanęli na wysokości zadania i wykazali się dużymi umiejętnościami i wolą walki. Gratulujemy sportowej postawy!