XXV Warszawski Wyścig Ósemek Licealnych 

 

WładekIV

Dnia 12 czerwca 2019 odbył się XXV Warszawski Wyścig Ósemek Licealnych na Wiśle. 1 miejsce zajęła osada LO im. Stanisława Staszica (Trener Maria Gnojek), 2 miejsce VIII LO im. Władysława IV na zdjęciu (Trener Agata Loranc). Największą niespodzianką było trzecie miejsce, nowo zbudowanej osady XIX LO im. Powstańców Warszawy pod kierunkiem Pani Trener Marii Stadnickiej. Załogi: LO im. Mikołaja Kopernika oraz XVIII LO im. Jana Zamoyskiego po pięknej walce przegrali rywalizację medalową na ostatnich metrach.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i trenerom!

 

Dodano: 23.06.2019 przez Agataug

Uroczyste podsumowanie Wioślarskiej Ligi Podstawówek 

UROCZYSTE PODSUMOWANIE

WIOŚLARSKIEJ LIGI PODSTAWÓWEK

SEZON 2018/2019

Piątek, 14.06.2019 godzina 11.00

Sala kominkowa, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Nr 2

Warszawa, Wał Miedzeszyński 397

Dodano: 12.06.2019 przez Agataug

Wiktoria Kalinowska piąta w Mistrzostwach Europy. 

Wiktoria Kalinowska kontynuuje świetną pasję. Reprezentantka Polski świetnie rozpoczęła sezon wygrywając biegi kontrolne w jedynkach podczas Regat Otwarcia Sezonu w Poznaniu. Uzyskała w ten sposób powołanie na regaty międzynarodowe w Monachium, gdzie startowała w dwójce podwójnej i jedynce.   Bardzo dobra postawa w tych biegach dała Wiktorii awans do Mistrzostw Europy w Essen (Niemcy).

received_259875691510219 (2)

W zawodach tych Wiktoria reprezentowała nasz kraj w konkurencji jedynek i zajęła wysokie V miejsce.

received_558867494640344 (2)

W reprezentacji Polski mamy dwoje przedstawicieli, ponieważ trenerem współpracującym Kadry Narodowej Juniorów jest trener naszej zawodniczki pan Andrzej Durjasz. Życzymy Wiktorii i jej trenerowi dalszych sukcesów i trzymamy kciuki za awans do Mistrzostw Świata!

Dodano: 2.06.2019 przez Agataug

Uwaga wysoki stan Wisły! 

Treningi w budynku odbywają się normalnie. Fala kulminacyjna przychodzi dopiero około 3.00 w nocy i będzie miała 600 cm. Mamy nadzieję, że nie wejdzie do budynku.

Dziękujemy za pomoc Straży pożarnej oraz Trenerom Panu Andrzejowi Durjaszowi i Jackowi Suchockiemu, którzy wraz z młodzieżą SP 397 z ul. Afrykańskiej 11, zabezpieczyli wszystkie łodzie! Aktualne informacje będą umieszczane na Facebooku mos2.

FB_IMG_1559054264457

Dodano: 28.05.2019 przez Agataug

Klasa Cadet sezon 2019 

Początek sezonu 2019 w klasie Cadet dobrze się zapowiada!

Pierwsze regaty w sezonie 2019 w klasie Cadet odbyły się w Krynicy Morskiej.To Puchar PZŻ który jest jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata w klasie Cadet.
W MŚ wystartuje 10 polskich załóg i o te miejsca walczą najlepsze załogi w kraju.W Krynicy w pierwszej dziesiątce znalazły się 4 nasze załogi:
Dębkowski-Bulik 4m,Cendrowski-Rutkowski Adam 7m, Rutkowski Franciszek-Kopyra 9m oraz Targos-Hochtaubel 10m.Oby tak dalej.
Ponadto w kategorii młodzików czyli załóg do 14 lat pierwsze trzy miejsca na podium zajęły nasze załogi:Cendrowski-Rutkowski,Rutkowski-Kopyra i Ostrowska-Bujko.
W kategorii dziewcząt załoga Targos-Hochtaubel zajęła 4 miejsce,a Ostrowska – Bujko 7 miejsce.Startowało 36 Cadetów.
Drugie regaty odbyły się w Stężycy na Kaszubach.Był to Puchar Jeziora Raduńskiego Górnego oraz Puchar Europy Centralnej, który był jednocześnie 1 eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów
Mł w Sprincie.3 pierwsze załogi uzyskały kwalifikacje do MP w Sprincie.Niestety wiatr nie dopisał .Odbyły się tylko 2 wyścigi w których nasze załogi pływały bardzo dobrze.
Wygrała nasza załoga mistrzów Polski Dębkowski-Bulik, na 4 miejscu i pierwsze z dziewcząt były Targos-Hochtaubel,7 miejsce zajęli Rutkowski-Kopyra ,a 10 m ubiegłoroczny załogant Maciek.
Cesarz z rozpoczynającym żeglowanie w tym roku załogantem Piotrkiem Buchem. 16 m zajęli Cendrowski-Rutkowski,21 Małgosia Bulik z Mikołajem
Sołdanem,22 Jagoda z Patrykiem,
a 28 Julita z Antkiem.
W kategorii młodzików (załogi do 14 lat) znowu zajęliśmy 3 pierwsze miejsca.
Startowały 34 Cadety
GRATULUJEMY!!
Wyniki tutaj -> pdf Puchar PZŻ 2019

Dodano: 28.05.2019 przez admin

Centralne Kontrolne Regaty Juniorów 

Centralne Kontrolne Regaty Juniorów

W Kruszwicy w dniach 25-26.05.2019 odbyły się regaty. Nasi zawodnicy bardzo ładnie popłynęli :)

Mamy drugie miejsce w kategorii mężczyzn! Gratulujemy Gustaw Skarżyński!

Wyniki naszych zawodników poniżej

1x JM
2. Skarżyński Gustaw MKS ,,Dwójka” tr. Suchocki Jacek 07:53,43
25. Bajorek Łukasz MKS ,,Dwójka” tr. Suchocki Jacek 08:12,67
27.Szulc Piotr MKS ,,Dwójka” tr. Zieliński Maciej 08:21,76
Startowało 40 jedynkarzy

1x KJ 
11. Wiśniewska Maja MKS ,,Dwójka „ tr. Zieliński Maciej 09:10,08
12. Figat Olga MKS ,,Dwójka „ tr. Suchocki Jacek 09:11,85
Startowało 24 zawodniczki

2x2KJ/KJM
7.Wiśniewska Maja , Figat Olga MKS ,,Dwójka” 08;14,94
tr. Suchocki Jacek/Zieliński Maciej
Startowało 14 osad

2×2 Mj/MJM
5. Skarżyński Gustaw , Szulc Piotr MKS ,,Dwójka” 07:13,14
Tr.Suchocki Jacek/Zieliński Maciej
Startowało 21 osad

4XKJM

4. MKS ,,Dwójka” / WTW W-wa 07:34,40
Kozdrój Oliwia tr. DURJASZ Andrzej RENC Agnieszka
Prokosińska Weronika
Krukowska Zoa
Zawadzka Urszula

Startowało 8 osad

Dodano: 27.05.2019 przez admin

Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego 2019 

W dniach 9-12 maja odbyły się regaty Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej!

Nasi zawodnicy i trenerzy też tam byli!

Wysokie miejsca zajęli między innymi:

Klasa 420: 2 miejsce: Karolina Cendrowska i Zofia Korsak; 5 miejsce: Nina Machowicz i Magdalena Jagiełło

Cadet: 5 miejsce: Michał Dębkowski i Zdzisław Bulik; 7 miejsce: Piotr Cendrowski i Adam Rutkowski

Laser 4.7.: 9 miejsce Alicja Spruch

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sprawdź wyniki wszystkich naszych zawodników! -> Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego

Dodano: 23.05.2019 przez admin

Mistrzostwa Europy w Porto i Regaty w Hyeres! 

Gratulujemy naszym zawodnikom wyników w regatach w Porto i w Hyeres! 

Marcin Rudawski awansował na 4 miejsce na mistrzostwach Europy w Porto (Laser Radial).

Przemek Machowski jest trzeci, a Dominika Raszka piąta po drugim dniu zmagań w MEJ klasy Laser 4.7 w Hyeres!

Wszystkim gratulujemy i kibicujemy dalej!

Wyniki tutaj ->

Dodano: 23.05.2019 przez admin

Lato w mieście 2019 

        Informacje, dotyczące rekrutacji uzupełniającej na Warszawski Program „Lato w Mieście” 2019

 Zapisy w ramach rekrutacji uzupełniającej odbywają się:

- tylko do wakacyjnych placówek edukacyjnych dysponujących wolnymi miejscami;

- zgodnie z harmonogramem, według, którego poszczególne etapy trwają od 21 maja                     2019 r., godz. 8:00  do 3 czerwca 2019 r. do godz. 16:00.

  1. Zapisy prowadzone są w taki sam sposób jak poprzedzające je rekrutacja.
  2. Rodzice / Opiekunowie prawni, kandydata, który nie brał udziału we wcześniejszych zapisach, a chcą ubiegać się o przyjęcie dziecka do wakacyjnej placówki edukacyjnej logują się do elektronicznego systemu zgłoszeń, uzupełniają niezbędne dane osobowe
    i kontaktowe następnie wybierają wakacyjną placówkę edukacyjną, która dysponuje wolnymi miejscami.
  3. Rodzice / Opiekunowie prawni kandydata, których dziecko brało udział we wcześniejszych zapisach, zostało przyjęte, ale rodzic/opiekun prawny chce ubiegać                                                            się o przyjęcie dziecka do innej wakacyjnej placówki edukacyjnej jest zobowiązany                         do złożenia pisemnej rezygnacji w wakacyjnej placówce edukacyjnej, w której została złożona karta kwalifikacyjna i potwierdzenie opłaty. Następnie Rodzice / Opiekunowie prawni kandydata logują się i wybierają wakacyjną placówkę edukacyjną, która dysponuje wolnymi miejscami.
  4. Rodzice / Opiekunowie prawni kandydata, który brał udział we wcześniejszych zapisach, został przyjęty na jeden termin, a rodzic/opiekun prawny chce ubiegać się o przyjęcie dziecka do wakacyjnej placówki edukacyjnej na drugi termin to loguje się do systemu
    i wybiera WPE, która dysponuje wolnymi miejscami.
  5. Rodzice / Opiekunowie prawni kandydata, który brał udział we wcześniejszych zapisach, został zakwalifikowany, ale rodzice / opiekunowie prawni kandydata nie potwierdził woli, tj. nie złożyli karty kwalifikacyjnej wraz z potwierdzeniem dokonania opłaty /zaświadczenia o zwolnieniu z opłat w terminie określonym harmonogramem, a chcą ubiegać się o przyjęcie dziecka do wakacyjnej placówki edukacyjnej logują                                           się do elektronicznego systemu zgłoszeń, wybierają wakacyjną placówkę edukacyjną, która dysponuje wolnymi miejscami.
  6. Ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do wakacyjnej placówki edukacyjnej
    w Programie „Lato w Mieście” 2019 podejmuje organizator wypoczynku.

 Rekrutacja uzupełniająca – harmonogram zapisów

 

Data

Etap zapisów/czynności kandydata

od

do

21 maja
godzina 8.00

23 maja godzina 16.00

Rejestracja w systemie kandydatów (logowanie się za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeń, znajdującego się pod adresem:  https://warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl )

24 maja
godzina 16.00

Informacja o kandydatach zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych

24 maja
godzina 16.00

29 maja
godzina 10.00

Pobranie z systemu karty kwalifikacyjnej do każdej szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany
Dokonanie opłaty za żywienie

27 maja
godzina 8.00

29 maja
godzina 16.00

Potwierdzanie woli udziału w Programie Lato w Mieście 2019, w każdej szkole podstawowej, do której kandydat został zakwalifikowany poprzez złożenie:
- karty kwalifikacyjnej
- potwierdzenia opłaty za żywienie lub zaświadczenia o zwolnieniu z opłat
Potwierdzenie woli jest warunkiem udziału w Programie

3 czerwca
godzina 14.00

Informacja o kandydatach, którzy potwierdzili wolę udziału.
Ostateczną decyzję o przyjęciu do Programu podejmuje organizator wypoczynku

3 czerwca
godzina 16.00

Aktualizacja wykazu wolnych miejsc

 

Dodano: 20.05.2019 przez Agataug

Puchar Polski Centralnej im. Trenera Wiesława Kopra 

59678536_2220491608165987_9181229873580998656_o

W dniach 2-4 maja 2019 r. odbyły się nad Zegrzem Południowym odbyły się regaty w klasie 420, Laser 4.7, Laser Radial oraz Laser Standard.

Gratulujemy wysokich miejsc zajętych przez naszych zawodników!

Klasa 420:

III miejsce Magdalena Jagiełło

Klasa Laser 4.7 K:

III miejsce Dominika Raszka

Laser Radial:

III miejsce Łukasz Machowski

Wszystkie wyniki regat tutaj → WYNIKI

Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

Dodano: 9.05.2019 przez admin